Weekend Mid-Ulster league scoreboard

St Mary's goalkeeper Joe McKeever racing off his line to take control at Tandragee Road against Lurgan Town.INPT34-315
St Mary's goalkeeper Joe McKeever racing off his line to take control at Tandragee Road against Lurgan Town.INPT34-315

Results from Saturday’s Mid-Ulster Football League programme:

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION A

Banbridge Rangers 8-1 Lower Maze

Valley Rangers 5-3 St Mary’s

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION B

Broomhedge 2-1 Seagoe

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION ONE

Armagh Rovers 3-4 The Ambassadors

Coalisland Athletic 3-2 Hill Street

Lurgan Institute 0-3 Red Star

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION TWO

Gilford Crusaders 1-4 Portadown BBOB

Lurgan BBOB 1-9 Armagh Celtic

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION THREE

Aghalee Village 0-2 Caledon Rovers

Goodyear 5-4 Moira Albion

Hillsborough Boys 1-3 Lurgan United

Newmills 1-3 Armagh Blues

White City 6-3 Union Lusa FC

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION FOUR

Banbridge YCOB 3-2 West End Hibs

Damolly 8-0 Orchard Athletic

MUFL RESERVE CHAMPIONSHIP

Ballymacash Rangers Reserves 1-1 Annagh United Reserves

Banbridge Rangers Reserves 0-0 Dollingstown Reserves

Newry City AFC Reserves 1-2 Armagh City Reserves

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION ONE

Craigavon City Reserves 2-0 Moneyslane Reserves

Hill Street Reserves 5-0 Lower Maze Reserves

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION TWO

The Ambassadors Reserves 3-5 Derryhirk United Reserves

Ballyoran Reserves 5-0 Lurgan Institute Reserves

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION THREE

Seagoe Reserves 3-10 Rectory Rangers Reserves

Silverwood United Reserves 7-1 Donaghmore Reserves

Tullyvallen Reserves 2-1 Banbridge Town AFC Reserves

Valley Rangers Swifts 8-1 Gilford Crusaders Reserves

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION FOUR

Goodyear Reserves 3-2 Aghalee Village Reserves

Knockmenagh Swifts Reserves 7-2 Newmills Reserves

MARSHALL CUP (ROUND ONE)

Lurgyvallen12 1-3 Lurgan Thistle

Orchard City 1-5 Millbrook

MARSHALL CUP (ROUND TWO)

AFC Craigavon 2-1 Riverdale

Ballyoran 4-3 Glenavy

Cookstown Celtic 3-1 Loughgall Reserves

Donaghmore 3-1 Richhill

Fivemiletown United 1-0 Bourneview Mill

Keady Celtic 1-1 Tullyvallen (Keady won 5-4 on penalties)

Knockmenagh Swifts 1-9 Windmill Stars

Lurgan Town 3-0 Scarva Rangers

Markethill Swifts 0-3 Silverwood United

Moneyslane 8-0 Craigavon City

Rectory Rangers 3-0 The Dons

Santos FC 2-1 Sandy Hill

Southside 5-1 Oxford Sunnyside

PREMIER CUP (ROUND ONE)

Crewe United 2-3 Newry City AFC

Seapatrick 1-4 Ballymacash Rangers

WILMOR JOHNSTON MEMORIAL CUP (PRELIMINARY ROUND ONE)

Windmill Stars Reserves 1-2 Crewe United Reserves

WILMORE JOHNSTON MEMORIAL CUP (ROUND ONE)

Broomhill Reserves 3-5 Coagh United Reserves

Dungannon Rovers Reserves 2-1 Markethill Swifts Reserves

Lurgan Celtic Reserves 3-0 Bourneview Mill Reserves

St Mary’s Reserves 5-0 Rathfriland Swifts

O’HARA CUP (ROUND ONE)

Donacloney Reserves 0-7 Vallley Rangers Swifts

Richhill Reserves 6-0 Glenavy Reserves

Southside Reserves 3-2 Lurgan United Reserves

BOB RADCLIFFE CUP (ROUND ONE)

Broomhill 0-0 Camlough Rovers (Camlough won on penalties)